Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Pro analýzu návštěvnosti a zobrazení reklam používáme soubory cookie. Pokud nesouhlasíte, odejděte, jinak klepněte na:

Rozumím

Bohéma

Bohéma

Detail filmu

BohémaHeureka Bohéma

Video

Děj filmu či seriálu

roryska19

Bylo jednou jedno studio na Barrandově, kterým prošly dějiny. Patřilo k vůbec nejmodernějším v celé Evropě. Ve filmech, které se tam natáčely, hráli velikáni z Národního divadla, komici, krasavice, lamači srdcí. Občas se jelo natáčet do exteriéru a často se vyráželo do barů, chodilo do kina nebo konspirovalo v bytech. Ale studio, to byl opravdový domov. Kdo sem zapadl, tomu se nemohlo nic stát – anebo to aspoň tak vypadalo a dlouho si to všichni mysleli. Jenže pak přišlo osvobození následované znárodněním filmu a studio patřilo lidu. Ale hercům šlo i nadále hlavně o filmové role... Hitler a Goebbels zbožňovali film a věděli, že pro masy pracujících ve válečné výrobě je kino důležité jako chleba a mnohdy snad i nahradí svobodu. Předpokládali, že na tomto se s českými filmaři shodnou, a nemýlili se: komedie a romance se slavnými českými herci se točily skoro až do konce války jako na běžícím pásu.

Němci založili společnost Pragfilm, která pohltila bývalé AB Barrandov. Investovali do vybavení ateliérů a zaměstnávali dvě tisícovky převážně českých lidí s cílem natáčet německé i české filmy. Díky tomu na tom byla poválečná znárodněná kinematografie skvěle. České filmy pomáhaly udržet v protektorátu klid a pořádek, konstatovali nacisté. A zároveň udržovali národní povědomí, konstatovali Češi. A tak byli všichni spokojení a ruka ruku myla: diváci v kině zapomínali na drsnou skutečnost, producenti vydělávali a filmaři díky šlapající výrobě nemuseli na práce do Německa. Tito všichni nebyli vidět. Vidět ale byli herci, jejichž popularita za protektorátu vyletěla jako kometa. Jenže se neobešla bez společenských styků s nacisty, a tak většina českých hvězd stála po válce před lidovým soudem pro kolaboraci. Motivem obvinění byla často jen závist a špatné svědomí právě těch diváků, kteří hvězdám krátce předtím nadšeně tleskali. Někteří byli očištěni, ale většině to stejně nepomohlo. A byli takoví, kteří klidně zradili kohokoliv a prohlásili cokoliv. Jen aby mohli hrát dál – i za komunistů. Prostě vklouzli z jedné kolaborace do jiné.(Česká televize)

11.11.2018PC schválil fotografii k místu natáčení Na balkoně z epizody 5. Vyhrát za každou cenu seriálu Bohéma.
11.11.2018PC schválil fotografii k místu natáčení Českomoravské filmové ústředí z epizody 2. Past na svědomí seriálu Bohéma.
11.11.2018PC schválil fotografii k místu natáčení Arnošt čeká na Lili z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
11.11.2018PC schválil fotografii k místu natáčení Lili odchází z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
10.11.2018Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na balkoně z epizody 5. Vyhrát za každou cenu seriálu Bohéma.
10.11.2018Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Českomoravské filmové ústředí z epizody 2. Past na svědomí seriálu Bohéma.
10.11.2018Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Arnošt čeká na Lili z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
10.11.2018Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Lili odchází z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
4.10.2018Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení Československý rozhlas z epizody 1. Snad to nebude tak hrozné seriálu Bohéma.
14.5.2018marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dům Lili Krallové z epizody 3. Krev, půda a strach seriálu Bohéma.
17.1.2018Mirek Behenský vložil reálnou fotografii k místu natáčení Herci na barikádě z epizody 5. Vyhrát za každou cenu seriálu Bohéma.
8.1.2018Mirek Behenský vložil reálnou fotografii k místu natáčení Německý tank z epizody 5. Vyhrát za každou cenu seriálu Bohéma.
6.1.2018Mirek Behenský vložil reálnou fotografii k místu natáčení Gestapo z epizody 3. Krev, půda a strach seriálu Bohéma.
30.12.2017Místo natáčení Divadlo v Nové Pace z epizody 5. Vyhrát za každou cenu seriálu Bohéma bylo okomentováno.
8.12.2017honajz vložil reálnou fotografii k místu natáčení Pozorování vojáků z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
8.12.2017honajz vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vojáci pochodují z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
24.11.2017Kabonil nalezl lokaci místa natáčení Poprava Vladislava Vančury z epizody 3. Krev, půda a strach seriálu Bohéma.
24.11.2017Místo natáčení Vojáci pochodují z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma bylo okomentováno.
24.11.2017sardon vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vojáci pochodují z epizody 6. Dvojí tváře seriálu Bohéma.
24.11.2017sardon vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na Vyšehradě z epizody 1. Snad to nebude tak hrozné seriálu Bohéma.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2018 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 3.04